Våra medarbetare

Det är vi som är Birger Bostad

Vi har alla olika roller – men alla samma mål. Vi är 25 medarbetare som vill bidra till att skapa trivsamma och prisvärda bostäder av hög kvalitet för de många människorna.

 

Ida Amatiello
Sälj- och marknadskoordinator 073-317 22 23
ida.amatiello@birgerbostad.se
Martina Classon
Ekonomiassistent 070-899 06 63
martina.classon­@birgerbostad.se
Caroline Eriksson
Koncernredovisningsansvarig 073-985 52 75
caroline.eriksson­@birgerbostad.se
Ann-Louise Gustafsson
Affärsutvecklare 076-894 23 00
ann-louise.gustafsson­@birgerbostad.se
Martin Hildebrandt
Bostadsutvecklingschef 072-387 26 66
martin.hildebrandt­@birgerbostad.se
Karolina Holz
Projektutvecklare 070-026 53 67
karolina.holz@birgerbostad.se
Linnéa Hultgren
Kundansvarig 076-241 17 74
linnea.hultgren­@birgerbostad.se
Fredrik Johansson
Projektutvecklingschef 076-897 67 56
fredrik.johansson­@birgerbostad.se
Emma Jurgander
Ekonomiansvarig 073-997 93 19
emma.jurgander@birgerbostad.se
Hanna Keberku
Transaktionsansvarig 072-250 65 73
hanna.keberku@birgerbostad.se
Helena Kyhlstedt
Ekonomi- och finanschef 070-873 36 00
helena.kyhlstedt­@birgerbostad.se
Linda Lundegren
Projektutvecklingschef 070-817 91 66
linda.lundegren­@birgerbostad.se
Cecilia Marström
Projektutvecklare 070-189 11 79
cecilia.marstrom­@birgerbostad.se
Monika Mundt-Petersen
Affärsutvecklingschef 070-191 45 10
monika.mundt-petersen­@birgerbostad.se
Karin Månsson
Affärsutvecklare 070-303 37 11
karin.mansson@birgerbostad.se
Gunilla Niklasson
Kundansvarig 073-153 68 66
gunilla.niklasson­@birgerbostad.se
Jenny Rammo
Projektutvecklare 073-823 87 48
jenny.rammo@birgerbostad.se
Oscar Raud
Projektutvecklare 070-754 32 07
oscar.raud@birgerbostad.se
Elias Rohwedder
Eftermarknadsansvarig 070-291 27 23
elias.rohwedder­@birgerbostad.se
Anna-Karin Stöhre
Kundansvarig 070-897 48 95
anna-karin.stohre­@birgerbostad.se
Ergün Taskin
Projektutvecklare 073-518 77 90
ergun.taskin@birgerbostad.se
Ando Wikström
Affärsrådgivare 070-324 34 33
ando.wikstrom@birgerbostad.se
Daniel Yacob
Affärs- och fastighetsanalytiker 070-444 41 91
daniel.yacob@birgerbostad.se